TTYD – Bahçeşehir Üniversitesi Turizm Yöneticiliği-Turizmde Mini MBA Programı

Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD) ve Bahçeşehir Üniversitesi (BAU)’nin 16 Kasım

2019 tarihinde turizm ekonomisini akademik dünya ile bir araya getirmek üzere başlattıkları işbirliği doğrultusunda Türkiye’de turizmi 12 ay boyunca kesintisiz sürdürme vizyonu ışığında geliştirilen işbirliği turizm sektörüne yetişmiş iş gücü sağlanması ve turizm alanında nitelikli araştırmalar yürütülmesi hedeflenmektedir.

İşbirliği ile üniversite öğrencileri tüm yıl staj yapma ve sonrasında da tam zamanlı iş bulma şansı elde etmektedir. Program kapsamında Bahçeşehir Üniversitesi ilki 2020 yılında olmak üzere her akademik yılda biri yüksek lisans, biri de doktara olmak üzere iki öğrenciye “TTYD Doktora Bursu” ve “Murat Dedeman Yüksek Lisans Bursu” verecektir.

TTYD Yönetim Kurulu Üyesi Alper Aksoy koordinasyonunda içeriği hazırlanan ve haftalık olarak verilen “Turizm Yöneticiliği-Turizmde Mini MBA” Yüksek Lisans programının modüllerine diğer Yönetim Kurulu üyelerimiz de katkı sağlamaktadır.

Sektörün önde gelen isimleriyle buluşma imkanı yakalayan Bahçeşehir Üniversitesi öğrencileri, Türkiye’nin en hızlı büyüyen sektörü olan turizm hakkında eğitim imkanı bulmaktadır.

Bahçeşehir Üniversitesi ile iki senedir devam eden işbirliğinin toplantısında TTYD Başkanı Oya Narin: “Nitelikli iş gücü, turizm potansiyelimizi yükseltmemizin önemli unsurlarından birini oluşturuyor.İşte biz de bu bakış açısıyla 60 milyar dolarlık yatırımı temsil eden Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği olarak Bahçeşehir Üniversitesi ile turizm sektöründe nitelikli istihdamı artırmak amacıyla güzel bir işbirliği yaptık.

Burada açılacak programlardan mezun olanlar, turizmi sadece 3-4 aylık geçici bir iş olarak değil tüm yıla yayılan bir iş ve kariyer imkanıolarak değerlendirecekler. Biz de sektörümüzün önde gelen yönetici ve profesyonellerini sistemli biçimde programa dahil olan Bahçeşehir Üniversitesi öğrencileriyle buluşturacağız.

Turizm sektörümüz, öğrencilerimiz ve ülkemiz adına çok yararlı olacağına inandığım bu işbirliği için başta Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Şirin Karadeniz olmak üzere katkısı olan herkese teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.