Türkiye Turizm Meclisinden Yeni Bakana Tebrik Ziyareti

Turizm sektörünün temel kuruluşlarınca oluşturulan çatı örgütü Türkiye Turizm Sektör Birlikteliği üyeleri Kültür ve Turizm Bakanı Çelik’i ziyaret etti.

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, Türkiye Otelciler Federasyonu (TUROFED) Başkanı Osman Ayık, Türkiye Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği (TUROB) Başkanı Timur Bayındır, Turizm Yatırımcıları Derneği (TYD) Başkanı Turgut Gür, Turist Rehberleri Birliği (TUREB) Başkanı Şerif Gönen, Deniz Turizmi Birliği (DTB) Başkanı Ömer Karacalar, Türkiye Özel Sektör Havacılık İşletmeleri Derneği (TÖSHİD) Başkanı Serhat Haybat ve Turizm, Restoran Yatırımcıları ve İşletmecileri Derneği (TURYİD) Başkan Yardımcısı Rıza Büyükuğur’un hazır bulunduğu nezaket ziyaretinde konukları Bakan Çelik’i yeni görevi nedeniyle tebrik etti.

Türk turizm sektörünün önde gelen sektör temsilcilerinin bugüne kadar bakanlık ile yürüttükleri yakın ilişki ve işbirliğini daha da ilerlere taşımak yönündeki dilek ve temennileri de Bakan Çelik ile paylaştılar.

Kültür ve Turizm Bakanlığının gerçek sahibinin esasen sektörün kendisi olduğunu ifade eden Bakan Çelik işbirliğinin artarak devam edeceği sözü verdi.

Görüşmede taraflar turizm alanındaki yeni vizyon ve politikalar ile sektörün sorunlarını detaylı olarak görüşüp ele almak üzere en kısa sürede geniş katılımlı bir koordinasyon toplantısı yapma kararı da aldılar.