Derneğimiz DenizBank ile Turizm Alanında Protokol İmzaladı

22 Ocak 2014, Çarşamba Günü Ankara Sheraton Otel’de gerçekleşen toplantıda konuşan TYD Başkanı Murat Ersoy imzalanan protokol hakkında;

“Bu yıl derneğimize finanscıları da kabul ettik. Denizbank ile anlaştık. Yatırımcı bir yer buluyor. Ama uzun vadeli finansman gerekiyor. Finansmanı bulduğunuz zaman da şöyle bir sorun ortaya çıkıyordu. Prosedür yavaş işliyordu. Bugünün en büyük özelliği Denizbank ile bir protokol imzalıyoruz. Üyelerimiz, herhangi bir proje için bize ihtiyacı olan bütün referans ve bilgileri önceden hazırlayacağız. Hızlı kolay ve en uygun şartlarda turizm yatırımcılarına finansman sağlayacağız.” dedi.

Toplantıda konuşan DenizBank Yönetim Kurulu Üyesi Alexander Vedyakhin konuşmasında “Turizm sektörünün kendileri için çok önemli, TYD üyesi şirketler her türlü ihtiyaçlarını Denizbank’ın sunduğu hizmetlerle karşılayabileceklerine ve 2014 tahminlerine bakacak olursak, turist sayısının 40 milyona yaklaşacağını öngördüklerine yer vermiştir. Sayın Vedyakhin; Turizm sektörünün Rusya’da elde ettiği başarılara değinip, Ülkeleri ile yaptığımız işbirliği çok önemli olduğunu belirtmiştir.

Türkiye’nin Rus turistler için bir numaralı destinasyon olduğu ve Rusya’daki en önemli şirketlerin de Türkler tarafından işletildiğini belirtmiştir. Bu bağlamda uzun vadeli işbirlikleri ve fırsatlar çok değerli, özellikle turizm alanında yatırımcıların taleplerini karşılamak adına en uygun fırsatları sunmaya çalıştıklarını ve Türkiye’de para harcayan müşterilerimiz için de bir sadakat programı oluşturuyormaya devam ettiklerine değinmiştir.