Covid-19 Sonrasında İşe Yeniden Başlamak için Önlemler

TTYDi tarafından 28 Mayıs 2020 tarihinde pandemi sonrası sektörlerin işe dönüş sürecinde “salgın hastalıkların yayılmasının önlenmesinde sertifikasyon süreçleri”nin ele alındığı “Covid-19 Sonrasında İşe Yeniden Başlamak için Önlemler” başlıklı bir webinar gerçekleştirildi.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren TTYD Başkanı Oya NARİN, yeni standartlarçerçevesinde misafirlere güvenli ve konforlu bir ortam yaratmak için sektör profesyonellerinin butarz sunumlardan faydalanmasını çok yararlı gördüklerini belirterek, sertifika programlarının aynı zamanda hizmet standartlarını yükselteceğini vurguladı.

Türkiye Turizm Geliştirme Ajansı koordinasyonunda gerçekleştirilecek olan ‘’Sağlıklı Turizm Sertifika Programı’’ için yetkilendirilmiş firmalardan biri olan Bureu Veritas firmasının yetkilileri tarafından gerçekleştirilen sunumda sertifikasyon ve belgelendirme kriterlerinin yanı sıra turizm sektörünün salgın hastalıklar ile mücadelesi için genel yaklaşımlar ve hizmet önerileri paylaşıldı. Katılımcılar ayrıca Breau Veritas bünyesinde 8 farklı sektöre için hazırlanmış küresel ‘’Safe Guard’’ belgelendirme Programı hakkında bilgilendirildi.

Bureau Veritas yetkilileri tarafından sektör profesyonellerinin konuya ilişkin sorularınınyanıtlandığı etkinlikte, sertifikasyon sürecinde gerçekleşecek başvuru, denetim aşamaları ve koşulları, sertifika almanın avantajları hakkında bilgi verildi.

Panelistler:
Sn. Umut BALABAN – Bureau Veritas Türkiye Genel Md. ve Bureau Veritas TAG (Türkiye, Azerbaycan, Gürcistan) Bölgesi Genel Direktörü
Sn. İbrahim TAGAY– Bureau Veritas Sertifikasyon Departmanı Müdürü (Turkey, Azerbaijan, Georgia) Ege ve Akdeniz Bölge Müdürü (Izmir &Antalya)
Sn. Selin Dinçer ÇINAR – Bureau Veritas Türkiye Pazarlama Müdürü
Sn. Ayla BİLGİN – Bureau Veritas Türkiye Belgelendirme Departmanı Teknik Mü