KAMUOYUNA BİRLİK ÇAĞRISI

Biz aşağıda imzası bulunan turizm sektörünün meslek örgütleri olarak, ülkemizin içinden geçmekte olduğu süreçle ilgili kamuoyumuza seslenmek zorunluluğu hissetmekteyiz.

Yaşanan süreçten en hızlı ve en geniş biçimde etkilenen turizm sektörümüzün temsilcileri olarak, sektörel bütün kayıp ve kaygılarımızı bir yana koyuyor ve halkımızın birlik beraberlik içerisinde hareket etmesi ile bu ortamdan çıkabileceğimizi ifade ediyoruz.

Dünyanın en büyük sorunu haline gelen küresel terör, ülkemizde son dönemde gerçekleştirdiği saldırılar ile bir korku iklimi yaratmaya çalışmaktadır.

Başta yaşam hakkı olmak üzere, seyahat özgürlüğü gibi pek çok insani hakkımızı elimizden almaya çalışan bu oyunlara gelmememiz ve birlik, beraberlik içerisinde onların bu hedeflerine ulaşmaması için gerekli toplumsal direnci göstermeliyiz.

Bu anlayışla; terörün her türlüsünü şiddet ve nefretle kınıyor, halkımızı ümitsizliğe kapılmamaya, bu insanlık dışı oyuna gelmemeye ve birlik, beraberlik içerisinde olmaya davet ediyoruz.

TÜRKİYE SEYAHAT ACENTALARI BİRLİĞİ
(TÜRSAB)

TÜRKİYE OTELCİLER FEDERASYONU
(TÜROFED)

TÜRKİYE OTELCİLER BİRLİĞİ
(TÜROB)

TÜRKİYE TURİZM YATIRIMCILARI DERNEĞİ
(TTYD)

TURİST REHBERLERİ BİRLİĞİ
(TUREB)