Bosna Hersek Turizm Yetkililerinin Ülkemize Ziyareti

Bosna – Hersek Federasyonu Çevre ve Turizm Bakan Yardımcısı Sayın Nedjeljko Babic, Bakan Danışmanı Sayın Mirza Salihovic ve beraberindeki sektör temsilcileri ve yatırımcılarından oluşan heyet Turizm Bakanlığı davetlisi olarak 14 Şubat 2013 tarihinde ülkemize bir ziyaret gerçekleştirmişlerdir.

Bu çerçevede, heyet ülkemizdeki kış turizmi ve diğer turizm uygulamaları ile ilgili çalışmaları yerinde görebilmeleri açısından Bakanlığımızca 16 Şubat 2013 Cumartesi günü, Kartalkaya tesisleri ziyaret edilmiş ve dernek üyelerimiz tarafından ağırlanarak gerekli bilgi ve tecrübeler aktarılmıştır.

Ziyaretin amacı dünya turizminde önemli bir yer sahibi olan Türkiye’nin bilgi, görüş ve uygulama tecrübesinden faydalanmak ve Bosna – Hersek’teki kış turizmi ve diğer turizm çeşitleri açısından yatırım imkanlarının ikili görüşme ve sunumlarla Türkiye’deki yatırımcılara anlatılması olmuştur.

Toplantıya T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarımız Sayın Özgür Özaslan ve bakanlık yetkilileriyle birlikte derneğimiz de katılmıştır.

Toplantı bildirgesinde Türk tarafının bir heyet ile Bosna – Hersek’teki yatırım yerlerini yerinde görmek üzere önümüzdeki aylarda seyahat planlaması ve Bosna – Hersek tarafının kendilerine yapılacak bu ziyaretten önce devlet yatırım imkanları, teşvik kanun ve şartlarının iletilmesi yer almıştır.