Barlas Küntay Turizm Araştırma Ödülleri Sahiplerini Buldu

Türkiye Turizm Sektörünün gelişmesine yatırımları ile öncülük eden  Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneğinin (TYD) geleneksel olarak her iki yılda bir Kurucumuz ve Onursal Başkanımız Barlas Küntay anısına düzenlediği Turizm Araştırma Ödülleri  Conrad İstanbul Otelde gerçekleştirildi.

TYD’nin yönetim kurulunca belirlenen ‘’Türkiye Kongre Turizminin Gelişimi ve Geleceği ‘’ konulu yarışma beş akademisyenden oluşan seçici kurul üyeleri tarafından titizlikle değerlendirilmiş ve değerlendirilen dört projenin puanlamaları Başkanlık Divanımıza sunularak aşağıdaki sonuçlar onaylanmıştır.

‘’Türkiye’de kongre turizminin sorunları ve çözüm önerilerine yönelik bir alan araştırması’’konulu çalışması ile Dr. Esat Arber yarışmanın birincilik ödülünü kazanmıştır.

‘’Kongreler Ülkesi Türkiye: Keşfedildikçe Büyüleyen Beklentilerin Ötesinde, Eşsiz…’’çalışması ile  Prof.Dr. Akın Aksu yarışmanın ikincilik ödülünü kazanmıştır.

‘’Türkiye’de Kongre Turizminin Geliştirilmesine Yönelik Swot Analizi’’ çalışması ile Doç.Dr.Özgür Aslan ve Araştırma Görevlisi Sevinç Aslan  ve ayrıca ,

‘’Kongre Turizmi ve Diğer Alternatif Turizm Faaliyetlerinin Birlikte Kullanılması :Şile-İstanbul Örneği çalışması ile Yrd.Doç.Dr.Özlem İnanç yarışmaya katılım ve çalışmaları nedeniyle teşekkür plaketleri ile ödüllendirilmişlerdir.

Törene ev sahipliği yapan  TYD Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Turgut Gür yaptığı konuşmada özetle 25 yıl içinde gerçekleştirdikleri yatırımlarla TYD nin Türk Turizmini Dünya Turizmini yönlendiren bir konuma gelmesinde etkin rol oynadığını belirterek  hedeflerinin Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100.yılının kutlanacağı 2023 yılına kadar Türkiye turizminin Dünya Sıralamasında ilk beş ülke arasında yer alacağını ve uluslar arası sürdürülebilir bir marka olarak hedefe emin adımlarla  yaklaşmakta olduğunu ifade etmiştir.

Geceye Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Özgür Özaslan , TYD nin kurucuları ve Eski Kültür ve Turizm bakanlarımız, Kurucumuz ve Onursal Başkanımız rahmetli Barlas Küntayın eşi İnci Küntay, oğlu Burak Küntay ile eşi ve TYD üyeleri ile Basınımızın değerli mensupları katılmışlardır.