MENÜ
Sektörel TTYD Raporları

                                                                         TURİZMDE DÖNÜŞÜM SENARYOLARI RAPORU

                                                                                                       6 OCAK 2020

Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD) tarafından, TÜSİAD işbirliğiyle hazırlanan Turizmde Dönüşüm Senaryoları Raporu 6 Ocak 2020 Pazartesi günü saat 10.00 12.30 saatleri arasında Conrad Istanbul Bosphorus’da tanıtım toplantısıyla kamuoyu ile paylaşıldı.

Raporun tamamını indirmek için tıklayınız.

 

 

 

MARİNA VE YATÇILIK RAPORU

2012


Yat, yatçılık ve yat limanı / marina üçlüsü birbirinden ayrılmayan, birbirlerini destekleyen unsurlardır. Yatçılık sektöründe özellikle Akdeniz çanağına karşı iştah artmış olup Akdeniz çanağı yatçılık ve yat turizmi açılarından dünyanın en önemli bölgesi haline gelmiştir.


Raporun tamamını indirmek için tıklayınız.
 

 

GOLF TURİZMİ RAPORU

2012

 

DÜNYA’DAKİ DURUM

Dünya üzerinde 119 ülkede toplam 32 bin civarında golf sahası bulunduğu belirtilmektedir.  Bu sahaların  % 60’ı Kuzey Amerika’da,  % 20’si Avrupa’da, % 12’si Asya’da bulunmaktadır.


Raporun tamamını indirmek için tıklayınız.
 


KONGRE TURİZMİ

2012


Ulaşımın kolaylaşması ve ucuzlaması, kongre turizmini dünyanın en hızlı gelişen pazarlardan biri yapmıştır. Özellikle son 10 yılda kongre turizmindeki gelişme dünya turizminin çok üstünde seyretmektedir. Hızla büyüyen uluslararası kongre pazarından daha fazla pay elde etmek için  ülkeler arasındaki rekabet giderek artmaktadır.

Raporun tamamını indirmek için tıklayınız.

ÜYELİK BİLGİ FORMU