MENÜ
E-Bülten Moskova’da Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Sektör Kuruluşları İşbirliği ile Türkiye Festivali Düzenlendi
E-Bülten / 13 Ağustos 2018 Pazartesi E-Bülten Haberler

Türkiye Festivali, Türk kültürünü ve turistik değerlerini yurtdışında tanıtma amacıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı ve sektör kuruluşları işbirliğinde 10-12 Ağustos 2018 tarihleri arasında Moskova’da yapıldı.  

Festivalde İstanbul, Antalya, Muğla, İzmir, Aydın, Nevşehir, Gaziantep, Adana ve Mersin gibi şehirlerin bölgesel ve turistik değerleri kurulan çadırlarda tanıtıldı.

Festival, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye Moskova Büyükelçiliği, Moskova Belediye Başkanlığı işbirliği ve Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD), Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED), Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) ve Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) gibi sektör kuruluşlarının desteğiyle düzenlendi.

Festival açılışına katılan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Öncelikle böyle güzel bir yaz akşamında burada sizlerle bulunup beraber olmaktan çok mutluyum. Hepinize hoş geldiniz diyorum. Sizler de bildiğiniz gibi geçen sene bu festivalin ilkini yine burada, bu parkta gerçekleştirmiştik.

O zaman da çok büyük bir katılım olmuştu. Bu katılımdan dolayı da özellikle sizlere tekrar teşekkür etmek istiyorum. Katılım yüksek olduğu zaman biz de bu ilişkileri arttırmak, bu organizasyonları geliştirerek devam ettirmek için bize cesaret geliyor. Her sene daha da büyük bir şevkle bu organizasyonları gerçekleştirmek istiyoruz. Bu organizasyondaki amacımız sadece turizm değil, Türkiye kültürünü, sanatını, müziğini, gastronomisini her yönüyle sizlerle tanıştırmak. Türkiye’nin farklılıklarını, renklerini inşallah bu park yerinde sizler de göreceksiniz. Üç gün boyunca devam edecek festivalin keyfini çıkarmanızı diliyorum. Hepinize tekrar hoş geldiniz diyorum. Teşekkür ediyorum. “

 

Kaynak ve fotoğraf: Sputnik News

ÜYELİK BİLGİ FORMU